בדרך המשי של נצרת - סיור קולינרי


לפי אִמרה עתיקה, אלוהים ברא את האוכל והשטן ברא את התבלינים.
אומרים גם, שאוכל הוא שפה שדרכה ניתן ללמוד הרבה על התרבות. אוכל הוא המכנה המשותף של התרבויות השונות. אוכל נקשר לכל תחום בחיים, לטקסי חניכה, לחתונות, הלוויות וסביבו נרקמו סיפורים ומנהגים.

הסיור ייתן רקע היסטורי על העיר וידגיש אמרות ומנהגים הקשורים באוכל. כמו כן נשלב טעימות בתחנות השונות.
בסיור נבקר בכמה פינות חבויות בסמטאותיה ושכונותיה של נצרת, שם נכיר את האנשים שעומדים מאחורי מפעלי המזון והחוויות הקולינריות.

תחילת הסיור שלנו בתצפית יפהפייה על אדמות עמק יזרעאל ועל האדמות של נצרת. בתצפית תינתן סקירה כללית על הגידולים השונים שניטעו בעבר וניטעים היום בסביבת העיר. נדבר על חיטה ובורגול, "פריקי" וחומוס ועוד.
 
התחנה הבאה בסיורנו - מפעל הטחינה והחלווה. בביקורנו במפעל נשמע על ההיסטוריה של גילוי החלווה ועל דרך הכנתה, איך גדל השומשום ואיך הוא נראה בשדה. נשמע על ייצור המעדן המכונה חלאוה "חלווה" ונקנח בטעימות במקום.

מה זה "עוש אלבולבול"? מהו "זנוד אלסט"? איך מייצרים כנאפה? במפעל הממתקים המפורסם של נצרת נענה על שאלות אלה, נצפה בתהליך הייצור ונטעם משלל הממתקים.

אתנחתא קצרה נעשה בבית קפה נצרתי . מה משמעות השם קפה סאדה? איך מכינים קפה סאדה ומה זה פינג'אן באמת?! לא נעזוב את בית הקפה לפני שתית קפה וקינוח בממתק מיוחד המוכן במקום.

שלושה חדרים ענקיים וחצר כוללת מטחנת הגליל המפורסמת שהוקמה על ידי טמפלרי בסוף המאה ה-19. חדרי המטחנה גדושים במאות סוגים של תבלינים, וקירותיהם מקושטים בכלים חקלאיים, שלכל אחד מהם שם וסיפור. מכונות טחינה בנות כ- 150 שנה ממלאות את החדר שמול החצר. בביקורנו במקום נשמע על ראשיתו, ונעמוד על חשיבותם של חלק מהתבלינים והדגנים במטבח הנצרתי.

כמו כן רגע לפני שיסתיים הסיור נשמע על צמחי מרפא וחליטות שונות המשמשות כמזור להרבה בעיות בריאות.

הערות:
הסיור בן ארבע שעות.
הסיור כולל טעימות בתחנות השונות.
ניתן לשלב ארוחת צהריים בסוף הסיור (בתשלום נוסף).
מינימום לסיור 15 משתתפים.
מקסימום לסיור 40 משתתפים.

 

 

לצפייה בקובץ ההנחיות לסיורים

 

להורדת גירסה להדפסה 


דף הבית | רשימת הסיורים | הודעות | רשימת הרצאות | גלרייה | גלריית וידאו | צרו קשר | About Ghada Boulos | סיור קולינארי בנצרת